Flash

Cauta in Foto-Magazin:
 


Aparitii editoriale


Expunerea
[click]  

Compozitia
[click]  

Lumina si iluminarea
[click]  


O varza fotogenica
[click]  

Bill Jay Confesiuni
fotografice
[click]  

 

 

Curs de fotografie RGB

In Capitala s-a lansat un nou curs de fotografie. Organizat de RGB Photography, se desfasoara dupa o programa acreditata de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei.



curs_rgb_3.jpg


Cursul are o durata de 140 de ore si se incheie cu un examen in urma caruia absolventii dobandesc un Certificat acordat de cele doua ministere mai sus mentionate.
Numarul maxim de cursanti pe serie este de 24.
Detinerea unui aparat foto de catre fiecare cursant nu este o conditie obligatorie, dar este foarte utila pentru studiul individual si efectuarea temelor.
Studiul practic are o pondere mai mare decat cel teoretic, abordarea fiind una dinamica si interactiva.



curs_rgb_2.jpg


Modulele de curs sunt:
Notiuni introductive,
Tehnica si echipamente fotografice,
Fotocompozitie,
Portret,
Fotografie de studio,
Peisaj,
Macrofotografie,
Fotografie nocturna,
Fotografie de arhitectura,
Fotografie alb-negru,
Prelucrare digitala,
Organizarea portofoliului.



curs_rgb_1.jpg


RGB Photography dispune de un spatiu de 100 MP in centrul Bucurestiului, cu un studio foto complet utilat, cu echipamente de ultima generatie.



RGB Photogaphy
Str. Iuliu Valaori nr.28
sector 3, Bucuresti
Tel: 021.321.19.95
Mobil 0726.18.13.34
www.rgbfotocurs.ro
email: rgbfotocurs@gmail.com

Bookmark and Share

Comentarii:

Ioan Brezeanu - 03 Mar 2008, ora 19:16
Cine sunt profesorii? Care este experienta lor profesionala si pedagogica? Cat costa cursul? Care este durata dintre prima si ultima ora de curs? In ce consta "un studio foto complet utilat"? .... Si probabil sunt si alte intrebari pe care si le poate pune un viitor cursant si care asteapta raspuns.

Alex B - 06 Mar 2008, ora 23:10
Profesorii sunt: Razvan Bulus, Florin Vitzman si Cosmin Somesan. Informatii detaliate despre acest curs foto pe pagina http://www.rgbfotocurs.ro.

anca x - 10 Mar 2008, ora 11:06
pai sa vina si in galati la sa predea cursuri.. fotografi nu sunt numai in bucuresti

Razvan Bulus - 10 Mar 2008, ora 17:54
Va rog sa ma contactati pentru a discuta posibilitatea organizarii unui curs in orasul dumneavoastra. Razvan Bulus. www.rgbfotocurs.ro

pixel blind - 28 Mar 2008, ora 03:49
draga anca x, dar chiar vrei sa vina muntele la mohamed? nu de alta, dar tu nu esti mohamed... :-P misca-ti fundul gratios si vino in bucuresti daca vrei curs foto, daca nu, cauta pana gasesti la galati... :-)

fat dpi - 28 Apr 2008, ora 11:04
pe site-ul rgbphotography lipseste ceva esential: portofoliul d-lui Bulus. Nu vreau sa fiu acru, dar nici google-ul nu da prea multe rezultate. ?

Radu Sigheti - 08 May 2008, ora 18:51
Aceleasi lucruri se pot vedea si aici la un curs online http://www.starephotography.com/

mircea mihnea - 04 Jun 2008, ora 22:58
strada Iuliu Valaori unde s-ar afla sediu NU EXISTA in schimb acesta este situat pe strada VALORII

Calin-Stefan Ragalie - 05 Jun 2008, ora 06:33
@mircea mihnea: daca veti cauta pe site-ul http://www.coduri-postale.net/ si marcati la oras: Bucuresti iar la strada Valaori Iuliu veti avea o surpriza!

BUGAN ADRIAN - 22 Oct 2009, ora 12:21
BUNA ZIUA, M-AR INTERESA SA STIU CAT COSTA ACEST CURS ?...DIPLOMA ESTE RECUNOSCUTA INTERNATIONAL ? VA MULTUMESC

Ramona Visan - 26 Oct 2009, ora 21:36
care este varsta minima pt inscrieri?

coralia Donici - 29 Oct 2009, ora 12:21
Daca tot ati dat anuntul nu e mai simplu sa spuneti ce ne intereseaza? Adica: unde? cand? cat costa? Poate acum?