Prima pagina | Stiri | Despre fotografie | Dictionar foto | Flash | Foto pro | Foto tehnica | Foto tutorial | Fotolocatii | Fotomarket | Laboratoare | Resurse | Tips & Tricks

www.foto-magazin.ro
Realizat de fotografi, pentru fotografi.

FAQFAQ SearchCauta in Forum MemberlistLista Membrilor UsergroupsGrupuri de Utilizatori RegisterInregistrare
ProfileProfil Log in to check your private messagesMesaje Personale Log inLog in
Editare posturi

Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Sugestii si regulament de participare
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Photochrom
Level 4 Forum User
Level 4 Forum User

PostPosted: Jan 13, 2009 11:22 am    Post subject: Editare posturi Reply with quote

Am observat ca unii useri posteaza o imagine, apoi se razgandesc si editeaza postul, schimband imaginea, iar comentariile ce au fost postate deja privitor la imaginea initiala nu isi mai au rostul. Se poate cumva bloca editarea posturilor de catre useri? In compensatie se poate seta ca aceasta optiune sa fie disponibila timp de 30 de minute de la postare (timp suficient pentru corectarea eventualelor greseli de ortografie sau exprimare). Daca cineva vrea sa stearga o imagine poate face asta accesand site-ul de hosting (ex: photobucket).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Photochrom
Level 4 Forum User
Level 4 Forum User

PostPosted: Jun 07, 2009 10:21 am    Post subject: Reply with quote

Pentru ca majoritatea fotografiilor sunt digitale, nu se poate implementa o functie gen "view EXIF data"?
Cum este aici: http://www.dcresource.com/reviews/nikon/d300-review/gallery.shtml Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Jun 07, 2009 10:32 am    Post subject: Reply with quote

Actuala forma de implentare a forumului nu permite blocarea modificarilor...
Pastrarea datelor din EXIF este decizia realizatorului fotografiei.
Multe imagini au date EXIF, insa, daca salvezi fotografia prin comanda "Save for WEB & Devices...", aceste informatii vor fi automat eliminate, pentru a obine un fisier de dimensiuni cat mai mici.
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Sugestii si regulament de participare All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum