Prima pagina | Stiri | Despre fotografie | Dictionar foto | Flash | Foto pro | Foto tehnica | Foto tutorial | Fotolocatii | Fotomarket | Laboratoare | Resurse | Tips & Tricks

www.foto-magazin.ro
Realizat de fotografi, pentru fotografi.

FAQFAQ  SearchCauta in Forum   MemberlistLista Membrilor   UsergroupsGrupuri de Utilizatori   RegisterInregistrare 
  ProfileProfil   Log in to check your private messagesMesaje Personale   Log inLog in 
Service obiectiv Pentax

Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Pentax
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DanPavel
Level 2 Forum User
Level 2 Forum User

PostPosted: Sep 22, 2010 6:55 pm    Post subject: Service obiectiv Pentax Reply with quote

Mi-am luat zilele trecute un zoom SMC PENTAX-FA 80-160mm F4.5 pentru Pentax 645N de pe ebay si, in ciuda faptului ca vanzatorul afirma ca "works flawlessly" m-am trezit ca nu focalizeaza la infinit nici pe autofocus si nici pe manual decat daca zoom-ul e in plaja de focale 80-100mm. La focale mai mari se blocheaza pe la 10-15m. Vanzatorul si-a cerut scuze ca nu stia asta pentru ca obiectivul a fost vandut pentru un prieten si a fost de acord sa plateasca el reparatia. Problema e ca, nemaiavand probleme cu Pentax-ul pana acum, nu stiu cine-l poate repara - ca sa aflu un pret. Deci rugamintea mea este, daca stiti cine l-ar putea repara, sa-mi dati si mie datele de contact ale persoanei/service-ului. Va multumesc!
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Pentax All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum