Prima pagina | Stiri | Despre fotografie | Dictionar foto | Flash | Foto pro | Foto tehnica | Foto tutorial | Fotolocatii | Fotomarket | Laboratoare | Resurse | Tips & Tricks

www.foto-magazin.ro
Realizat de fotografi, pentru fotografi.

FAQFAQ  SearchCauta in Forum   MemberlistLista Membrilor   UsergroupsGrupuri de Utilizatori   RegisterInregistrare 
  ProfileProfil   Log in to check your private messagesMesaje Personale   Log inLog in 
Premiile Ioan Chirila editia 2009

Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Expozitii si concursuri
View previous topic :: View next topic  
Author Message
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 06, 2009 4:45 pm    Post subject: Premiile Ioan Chirila editia 2009 Reply with quote

Premiile Ioan Chirila sunt cele mai importante distinctii acordate gazetarilor sportivi romani si anul acesta se afla la a V-a editie. In cadrul evenimentului organizam si un concurs pentru cei pasionati de fotografia sportiva, denumit “Kaptura”.

Concursul a inceput in data de 21 septembrie si se desfasoara pe parcursul a 8 saptamani. In fiecare saptamana, juriul format din Alex Galmeanu si Cristi Preda va alege un castigator care va intra in marea finala pentru un Nikon D3000.

Castigatorii vor fi alesi de catre membrii juriului, care vor desemna si marele castigator. Pentru ca ne dorim ca si publicul sa aiba un cuvant de spus, ii vom lasa sa voteze si vom acorda un premiu special.

http://www.ioanchirila.ro/fotografia_saptamanii.php

Prima etapa a fost castigata de Marius Filipoiu:

Back to top
View user's profile Send private message
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 06, 2009 4:56 pm    Post subject: Reply with quote

In 5 octombrie au fost anuntati castigatorii etapei a doua a concursului foto Kaptura.
Meze Alin, cu imaginea Dans sportiv, se alatura primului finalist in cursa pentru un Nikon D3000.

De asemenea, incepand cu aceasta saptamana, va fi acordat si un premiu de popularitate. Castigatorul a fost desemnat in urma mediei ponderate a numarului de voturi si notei acordate fiecarei imagini.

Greabu Bogdan, cu fotografia Ultima cursa, a strans cele mai multe voturi din partea publicului. Astfel, Bogdan va intra in posesia unei genti foto si a unui trepied din partea http://www.f64.ro/

Last edited by csr on Oct 06, 2009 6:10 pm; edited 1 time in total
Back to top
©David
Level 4 Forum User
Level 4 Forum User

PostPosted: Oct 06, 2009 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

Off Topic
...au fost anuntati...

sory
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 06, 2009 6:11 pm    Post subject: Reply with quote

Da, ai dreptate, scuze... Am corectat.
Back to top
tete
Senior
Senior

PostPosted: Oct 06, 2009 8:13 pm    Post subject: Reply with quote

Prima este cu mult in fata celorlalte 2. Superba!

OT: Cand am vazut prima imagine, uitasem in ce topic sunt, am zis ca te-ai pus la fotografiat Very Happy.
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 06, 2009 8:19 pm    Post subject: Reply with quote

tete wrote:
Cand am vazut prima imagine, uitasem in ce topic sunt, am zis ca te-ai pus la fotografiat Very Happy.

Ah, te-ai inselat! Eu, pe-aici, sunt doar in trecere ...
Back to top
tete
Senior
Senior

PostPosted: Oct 06, 2009 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

csr wrote:
tete wrote:
Cand am vazut prima imagine, uitasem in ce topic sunt, am zis ca te-ai pus la fotografiat Very Happy.

Ah, te-ai inselat! Eu, pe-aici, sunt doar in trecere ...

Aha.
Daca vrei iti dau aparatul meu sa faci si tu poze Wink
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 06, 2009 8:39 pm    Post subject: Reply with quote

tete wrote:
Daca vrei iti dau aparatul meu sa faci si tu poze Wink

Multumesc de propunere, esti prea amabil!
Daca o sa ma hotarasc sa m-apuc de pozat, te voi contacta!
Back to top
©David
Level 4 Forum User
Level 4 Forum User

PostPosted: Oct 06, 2009 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

csr wrote:
Daca o sa ma hotarasc sa m-apuc de pozat....

De ce nu? Am vazut ca iti place, dar nu postezi nimic. E creativ, relaxant, uneori putin stresant Razz dar mereu placut.
tete
Senior
Senior

PostPosted: Oct 06, 2009 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

©David wrote:
csr wrote:
Daca o sa ma hotarasc sa m-apuc de pozat....

De ce nu? Am vazut ca iti place, dar nu postezi nimic. E creativ, relaxant, uneori putin stresant Razz dar mereu placut.

Tu-l crezi ca nu pozeaza? Pozeaza! Dar le pastreaza ptr el. Wink
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 13, 2009 4:34 am    Post subject: Reply with quote

Kapturile saptamanii:

Miuta lui Eugen Andronic - intra in cursa pentru premiul juriului, care consta intr-un Nikon D3000:

Votul publicului merge catre Eugen Uidumac pentru fotografia Parkour:

Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 20, 2009 4:26 am    Post subject: Reply with quote

Kaptura – la jumatatea vanatorii

Odata cu finalul celei de-a patra etape, concursul foto Kaptura a ajuns la jumatatea sa. Timp de o luna, Alex Galmeanu si Cristi Preda au ales fotografiile cele mai reusite. Publicul le-a desemnat pe cele mai populare.

In aceasta saptamana doi noi vanatori se alatura castigatorilor de pana acum. Alex Axon, cu fotografia Unsprezece metri, este castigatorul juriului si intra in cursa pentru un Nikon D3000.

In acelasi timp, Alexandru Hrenciuc, autorul celei mai populare fotografii din concurs, One Flew Over the Cuckoo’s Nest, este castigatorul unei genti foto si a unui trepied din partea F64.

Incepand de astazi sunt deschise inscrierile pentru cea de-a cincea etapa Kaptura. Cei care doresc sa participe pot trimite imaginile la adresa foto@ioanchirila.ro pana joi, 22 octombrie.
Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 26, 2009 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

Saptamana aceasta, noi sporturi se alatura galeriei castigatorilor Kaptura.

Ciprian Hord, finalistul juriului, intra in cursa pentru un Nikon D3000, cu fotografia Box.

Alexandru Chitu a strans cele mai multe voturi, cu imaginea Echitatie si este castigatorul unor accesorii foto din partea F64.

Cei care doresc sa isi exprime parerea despre imaginile castigatoare o pot face pe blogul Premiilor, cat si pe Trilulilu.ro. De asemenea, fotografiile pentru urmatoarea etapa Kaptura pot fi trimise la adresa foto@ioanchirila.ro pana pe data de 29 octombrie.
Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Nov 02, 2009 2:32 pm    Post subject: Reply with quote

Kapturile celei de-a sasea etape

Cristi Preda si Alex Galmeanu au desemnat castigatorii celei de-a sasea etape Kaptura, concursul foto din cadrul Premiilor Ioan Chirila.

@ Cristian Constantin Dumitru

Astfel, Cristian Constantin Dumitru intra in cursa pentru un Nikon D3000, cu fotografia Ain’t no mountain high enough.

@ Olivia Ivanescu

Ca de obicei, exista si un castigator al publicului. Saptamana aceasta, Pescuitul de la copca, imagine inscrisa de Olivia Ivanescu, a strans cele mai multe voturi. Castigatoarea va intra in posesia unei genti foto si a unui trepied din partea F64.

Incepand de astazi, pana in 5 noiembrie, se pot inscrie fotografii pentru cea de-a saptea etapa Kaptura.
Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Nov 09, 2009 2:25 pm    Post subject: Reply with quote

Penultima saptamana de vanatoare

Cea de-a saptea etapa Kaptura si-a desemnat castigatorii. Cristi Preda si Alex Galmeanu au ales parasutismul. Publicul a mizat pe curse.
Mirabela Iofciu, cu fotografia La poarta raiului, intra in cursa pentru un Nikon D3000.

Mirabela Iofciu

Monica Apostol a reusit, in schimb, sa stranga cele mai multe voturi, cu imaginea Inainte de start. Astfel, ea intra in posesia unei genti foto si a unui trepied din partea F64.

Monica Apostol

Astazi, Premiile Ioan Chirila dau startul celei din urma etape Kaptura. Participantii mai pot trimite fotografii pana joi, 12 noiembrie. Atunci, ultimele doua kapturi se vor alatura galeriei celor mai bune fotografii ale acestui an.
Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Nov 18, 2009 6:30 am    Post subject: Reply with quote

Ultima serie de castigatori Kaptura

Iata ultimele doua imagini care au impresionat juriul si publicul in cadrul editiei 2009 a concursului foto Kaptura.

Stefan Martes este castigatorul juriului, iar fotografia sa, Aeroshow, intra in cursa pentru un Nikon D3000.

Preferatul publicului a fost Catalin Cinaru, cu imaginea Cursa. Astfel, Catalin intra in posesia unui trepied si a unei genti foto din partea F64.

Competitia este pe final, la fel si emotiile pentru finalistul juriului.
Pana pe 19 noiembrie, Cristi Preda si Alex Galmeanu vor hotari cine isi va adjudeca marele premiu.
Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Nov 19, 2009 6:01 pm    Post subject: Reply with quote

Marele premiu Kaptura

A fost finalistul juriului in cadrul celei de-a patra etape Kaptura. Cristi Preda si Alex Galmeanu au decis ca merita mai mult de atat. Astfel, fotografia "11 metri" i-a adus lui Alex Axon marele premiu, un Nikon D3000. Astfel, Alex este asteptat, alaturi de ceilalti finalisti, la Gala de decernare a Premiilor Ioan Chirila.

Le multumim tuturor participantilor pentru imagini sau voturi si speram ca ne vom reintalni la anul cu kapturi proaspete si perspective noi.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Expozitii si concursuri All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum